Ağız Bakımı

Sağlıklı dişlere sahip olmak iyi görünmeniz ve iyi assignment help services hissetmenizi, rahat yemek yemenizi ve konuşmanızı da sağlar. İyi bir ağız sağlığı huzurunuz için de önem taşır. Doğru diş fırçalama ve diş ipi kullanımını içeren günlük bakım, problemleri ortaya çıkmadan önce engellemenize yardımcı olur. Problemlerin tedavisine göre ise daha etkili, ağrısız ve sorunsuz bir yöntemdir.

Diş hekimine yapılan düzenli ziyaretler dışında diş eti hastalığı diğer diş problemlerinin oluşumunu engellemek veya büyük ölçüde azaltmak için hepimizin yapabileceği basit kurallar var. Günde iki defa kurallı ve doğru diş fırçalamak ve diş ipi kullanmak, diş macunu dahil olmak üzere flüorür içeren diş ürünlerini kullanmak, diş hekiminizin önerisine göre flüorürlü ağız suyu ile ağzı çalkalamak bunların en basitleridir.

Diş fırçalama; dişlerin ön ve arka yüzeylerinde, fazla sert olmayan dikey hareketlerle yapılmalı, üst yüzeylerinde yatay hareket kullanılmalıdır. Devamında dişlerin aralığı dar ise diş ipi, biraz geniş ise kürdan vb. fırçalı aparatlar ile arayüz temizliği yapılmalıdır. Takiben ağız gargarası da kullanılabilir. Bu işlemler yatmadan önce yapılıp bir şey yenilmeden yatılması uykuda oluşabilecek bakteri üremesinin de önüne geçer.

Düzenli olarak diş muayenesi yaptırın. Düzenli bakım, sağlık problemlerinin ortaya çıkmasını ve küçük problemlerin büyümesini engeller , flüorür ihtiva eden diş ürünleri kullanın, sıcak ve soğuğa duyarlı dişler ya da ağrılı dişlerde veya erken dönemdeki çürükler, kahverengi renklenmeler ve oyuklar gibi durumlarda vakit geçirilmeden hekime başvurulması tedavinin şeklini değiştirir ve zorluğunu azaltır.

GermanTurkish