İmplantlar

Diş İmplantları, kaybedilen dişlerin yerine çene kemiği içine yerleştirilen ve kemik ile kaynaşarak diş kökü görevini üstlenen, doğal dişlere en iyi alternatif kabul edilen titanyum yapılardır. Eğer ağzınızda eksik dişleriniz varsa ve protez kullanmaktan mutlu değilseniz implant için çok uygun bir aday olabilirsiniz. İmplantların en büyük avantajı eksik dişin yerini doldururken komşu dişlerin kesilmesine gerek kalmaması ve tamamen dişsiz ağızlarda ise sabit protez kullanabilme imkanı sağlamasıdır.

İmplantlar hangi durumlarda ideal alternatif tedavidir? Genç bir hasta kaza sonucu ön dişlerinden bir veya birkaçını kaybetmişse, yetişkin bir hasta çürük ya da dişeti hastalığı sebebiyle dişlerini kaybetmişse, yine yetişkin bir hasta hareketli (takıp-çıkarılan) bir protez kullanıyorsa herhangi bir problem yoksa (kemik problemi, şeker hastalığı vb) sabit proteze çevrilebilir

Kullanım ömrünü; ağız hijyeni, oluşabilecek sistemik rahatsızlıklar, dişeti iltihapları kısaltabilmekle birlikte ortalama 10-30 yıl arası denilebilir.

GermanTurkish